Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Konkurz poisťovne RAPID LIFE (Prvá Česko-Slovenská poisťovňa)Vytlačiť
 

Poisťovňa bola dlhodobo kritizovaná najmä preto, že svojim poistencom odmietala vyplácať plnenia pri poistných udalostiach. Jej klienti sa tak museli domáhať svojich peňazí až prostredníctvom súdov. V jari tento rok oznámilo vedenie poisťovne, že nemá dostatočný majetok na likvidáciu poistných zmlúv, to odôvodňovalo údajnou pohľadávkou voči Národnej banke Slovenska. O výške danej pohľadávky však doposiaľ nebolo rozhodnuté.

 

Vyššie menovaná životná poisťovňa počas svojej činnosti nevytvárala technické rezervy, čím zásadným spôsobom poškodila a ohrozila ekonomické záujmy svojich poistencov. Som presvedčený, že konatelia danej poisťovne nikdy nemali v pláne začať vyplácať svojich poistencov.

 

Dňa 15. júna 2017 bola v poisťovni zavedená nútená správa, ktorej cieľom bolo zistiť reálny stav majetku poisťovne a začať proces likvidácie poisťovne tak, ako sa k tomu zaviazalo jej vedenie ešte v roku 2015. V zmysle špeciálneho režimu, v ktorom sa poisťovňa nachádzala, mala “dobrovoľne ukončiť svoju činnosť” najneskôr do

31.12.2018 a vysporiadať všetky záväzky spotrebiteľov vyplývajúce z poistných zmlúv.

 

Nútenou správou bolo navrhnuté riešenie aktuálnej situácie v životnej poisťovni konkurzným konaním, do ktorého sa budú môcť poškodený občania prihlásiť v lehote do 45 dní odo dňa jeho vyhlásenia. Doposiaľ nebol vyhlásený.

 

Spotrebiteľské Centrum od roku 2015 úspešne zastupuje poškodených klientov v súdnych sporoch so životnou poisťovňou Rapid life. V časovej následnosti k tomu, je logické, že sa v záujme ochrany práv a hospodárskych záujmov nami zastupovaných klientov angažujeme v danej veci a pripravujeme občanov na konkurz, v ktorom mienime zastupovať kvalifikovanú väčšinu.

 

Práca Spotrebiteľského Centra je založená (orientovaná) v online prostredí. Je dôležité však osloviť aj skupiny občanov, ktoré nemajú prístup na internet a dôchodcov. Občania bez prístupu na internet si môžu podať žiadosť o zastupovanie jednoducho telefonicky na telefónnom čísle 0950403021, následne im doručíme na poštovú adresu splnomocnenie. Občan s prístupom na internet si zvládne podať žiadosť o zastupovanie sám prostredníctovom našej elektronickej podateľne na http://rapid.s-c.sk.

 

V prípade záujmu o osobné stretnutie s väčšou skupinou občanov pricestujú pracovníci Spotrebiteľského Centra do konkrétnej obce na základe predchádzajúcej dohody.

 

Medzilaborce, 17.09.2017

 

Miroslav Antoňak, v.r.

riaditeľ, Spotrebiteľské Centrum

 

 

Príloha:

Leták A4 "Konkurz Rapid life životná poisťovňa" link na stiahnutie:

https://drive.google.com/open?id=0B3zmDISaBT92MnJQQkFpQlNSSVk

 

--

*Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia* poskytuje bezplatné právne, neziskové finančné a energetické poradenstvo spotrebiteľom, ktorých taktiež bezplatne zastupuje pri mimosúdnych riešeniach sporov a v súdnych konaniach.

 

Poštu nám zasielajte na adresu sídla: Andyho Warhola 33, 068 01 Medzilaborce Zavolajte nám: 0950 40 30 21 Poraďte sa on-line: spotrebitelska-poradna.sk <http://www.spotrebitelska-poradna.sk>

O organizácii: spotrebitelskecentrum.sk <http://www.spotrebitelskecentrum.sk>

Elektronická podateľňa: spotrebitelskecentrum.sk/podatelna

<http://www.spotrebitelskecentrum.sk/podatelna>

Informácie pre spotrebiteľov: spotrebitelskecentrum.sk/informacie

<http://www.spotrebitelskecentrum.sk/informacie>

 

Dajte si bezplatne skontrolovať svoju spotrebiteľskú zmluvu na zmluvnepodmienky.sk <http://www.zmluvnepodmienky.sk>

 

Našu činnosť Slovenská republika *nepodporuje* dotáciami ani verejnými zdrojmi, preto sme odkázaní na podporu našich sympatizantov. Pridajte sa k nám alebo nás podporte peňažne spotrebitelskecentrum.sk/podporte-nas/

<http://www.spotrebitelskecentrum.sk/podporte-nas/>


 
 

Klub dôchodcov

štvrtok 22.3.2018 o 16,00 h. v KD

Verejná obchodná súťaž

Zápis detí na plnenie povinnej školskej dochádzky

19.4.2018

Obecné zastupiteľstvo

9.3. o 18,00 h

Pochovávanie basy

10.2.2018

Detský karneval

27.1.2018 o 14,30 v KD Rovensko

Stratil sa pes

NEMECKÝ OVČIAK, hnedej farby

PLES športovcov

12.1.2018 o 20,00 h.

UPOZORNENIE

sťažnosti občanov na voľný pohyb psov v obci

Interval vývozu separovaného odpadu r. 2018

Informácia pre hubárov

     Koniec leta, začiatok jesene každoročne znamená začiatok hubárskej sezóny. Hubári začali vo väčšej miere vychádzať do prírody a najmä do lesov. V poslednom období bolo na políciu nahlásených niekoľko nezvestných osôb, ktoré sa vydali na huby. Po nahlásení nezvestnosti polícia ihneď začína úkony v pátraní.   S cieľom eliminácie prípadov nezvest

Vianočné nákupy NOWÝ TARG

štvrtky a soboty 0949188815 0911254087

Hydinárska farma - ponuka

čistené morky a kačice

Internetová tržnica FARMIČKA.SK

www.farmicka.sk portál pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov

Ešte stále neviete. čo kam patrí?

Zopár rád ako správne triediť odpad.

Upozornenie

zamedzenie voľného pohybu psov

TRIEDENIE ODPADOV

Nová stránka www.triedime.sk je tu pre vás

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Sekcia bytovej politiky a mestského rozvoja

Poškodenie popolnice

UPOZORŇUJEME OBČANOV, ABY DO PLASTOVEJ POPOLNICE NA KOMUNÁLNY ODPAD NEDÁVALI TLEJÚCI KOMUNÁLNY ODPAD napr. popol, nakoľko pri jej poškodení BUDÚ TECHNICKÉ SLUŽBY požadovať od občana úhradu popolnice v plnej výške.

Pozemkové spoločenstvo Lesné družstvo Hájiček

webová stránka : http://hajicek-rovensko.webnode.sk/

webygroup

Úvodná stránka